numer alarmowy 994 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

zwikowka

baner dąbrowa

Ze względu na duże zainteresowanie konkursem i dużą ilość zgłoszonych prac oraz ze względów technicznych przy przeprowadzeniu głosowania na portalu Facebook Organizator dokonał następujących zmian w Regulaminie:

Art. 2. §3 ulega zmianie i uzyskuje brzmienie:
„2. Organizator spośród wszystkich zgłoszonych prac wybierze 35 kartek, które zostaną opublikowane w ciągu 5 dni na profilu Facebook Organizatora i poddane zostaną głosowaniu przez użytkowników portalu. O wyborze 35 prac kwalifikujących się do etapu głosowania decydować będzie między innymi: zgodność pracy z tematyką konkursu, walory estetyczne, wiek uczestników, pomysłowość, kreatywność.”

Art. 4 i 5 §3 ulegają zmianie i uzyskują brzmienie:
„4. Głosowanie trwać będzie od 15.12.2017 r. do 2 stycznia 2018 r. do godziny 14:00.”
„5. W głosowaniu może wziąć udział każdy kto posiada profil prywatny na portalu Facebook.”

Art. 4 §4 dopisany został podpunkt „e”:
„Wiek uczestników”

Pozostałe punkty regulaminu nie uległy zmianie.
Regulamin wchodzi w życie z dniem dzisiejszym.

 

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE
„ZE ZWIKIEM DLA WOŚP!”

            Zakład Wodociągów i Kanalizacji Miejskiej w Pabianicach ogłasza konkurs na wykonanie kartki świątecznej z motywem Świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 1. Prace powinny być wykonanew formacie A5, techniką płaską(rysunek, szkic, malunek, kolaż itp.), zachowując przy tym walory estetyczne.
 2. Prace konkursowe można składać w dniu10.12.2017r. w godzinach16:00 – 20:00na stoiskuZWiK podczas Jarmarku Świątecznegona Starym Rynku.
 3. Wszystkie zgłoszone prace zostaną opublikowane w ciągu5 dni na profilu FacebookZWiKui poddane zostaną głosowaniuprzez użytkowników portalu.
 4. Głosowanie trwać będzie od 15.12.2017 r. do 02.01.2018 r. do godziny 14:00.
 5. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po zliczeniu głosów na portalu Facebook i stronie internetowej.
 6. Grafiki z3 najlepszych prac(które uzyskały największą liczbę głosów od użytkowników)zostaną nadrukowane na koszulkach, które zostaną zlicytowane podczas 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mającego miejsce w styczniu 2018. Dodatkowo na zwycięzców czekazestaw upominkóww postaci zestawu gadżetów o szacunkowej wartości 99zł.
 7. Praca która zdobędzie największą liczbę głosów i tym samym zajmie 1 miejsce w konkursie zostanie wykorzystana jako motyw na kartkę świąteczną od ZWiK w roku 2018.
 8. Każdy kto prawidłowo zgłosi pracę otrzyma drobny upominek.
 9. Aby wziąć udział w konkursie należy wraz z pracąkonkursową złożyć formularz, który jest dostępny na stronie:zwik.pabianice.pl, zakładka „Pij wodę z kranu”.
 10. Szczegóły i regulamin konkursu dostępny również na w/w stronie.

Czekamy na Wasze prace!:)

pdf ikonka Formularz zgłoszeniowy konkursu dla osoby niepełnoletniej

pdf ikonka Formularz zgłoszeniowy konkursu dla osoby pełnoletniej

pdf ikonka Plakat konkursu

pdf ikonka Regulamin konkursu

Decyzją jury konkursu pn. "Woda zmienną jest" zorganizowanego w ramach projektu pn. "Pabianicka EKOmoda - czysta, zdrowa woda" współfinansowanego ze środków WFOŚiGW w Łodzi laureatami konkursu zostali:

Miejsce I:

 • p. Anna Jardzioch

Krótkie uzasadnienie:  zdjęcie zostało wybrane jednogłośnie za kompozycję, artyzm i wykonanie techniczne

Miejsce II:

 • p. Izabela Bednarek i p. Maciej Ślusarz

Krótkie uzasadnieniezdjęcie zostało wybrane za zastosowanie trudnej w realizacji techniki makrofotografii i ciekawy zamysł kompozycyjny

Miejsce III:

 • pKamila Kapczyńska

Krótkie uzasadnienie:  zdjęcie zostało wybrane za mocno abstrakcyjne podejście do tematu konkursu

Wyróżnienie:

 • pMaciej Ślusarz

Krótkie uzasadnieniezdjęcie zostało wybrane za pomysł połączenia trzech stanów skupienia wody

Zwycięzcom GRATULUJEMY i życzymy jeszcze wielu sukcesów oraz rozwijania pasji do fotografowania.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za nadesłane prace.

Spektakl-Podwodny świat 1

Za nami premiera spektaklu pt.: „Podwodny Świat.” Na jego odsłonę przybył Pan Prezydent Grzegorz Mackiewicz, który przywitał najmłodszych widzów i zapowiedział przedstawienie. Zaś o bezpiecznym zachowaniu nad wodą mówili funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Pabianicach.

Spektakl jest niezwykle magiczny i wymowny. Bawi i skłania do refleksji, cieszy oko i wywołuje łzy wzruszenia. Historia niegrzecznego Michasia, który trafia do morskiej otchłani i poznaje tam starego żółwia uczy jak dbać o środowisko. Chłopiec ze swoim nowym przyjacielem ratuje uwięzioną w sieci rybackiej rybkę. Wspólnie przemierzają podwodny świat, ukazując chłopcu niebezpieczeństwa jakie czekają na morskie stworzenia. Niebezpieczeństwa ze strony ludzi i zanieczyszczanej przez nich wody. Za pomocą magii ratują wodę przed wylewem ropy. Michaś wraca na ląd. Teraz już wie, że nigdy nie wyrzuci żadnych śmieci do wody. Wszystko to ukazane w tańcu, ciekawym dialogu, podsycone efektami świetlnymi sprawia że widzowie nie mogą się oderwać.

Zaproszenia na spektakl otrzymały placówki, które brały udział w konkursie na hasło pn.: „Żyj ekologicznie". Spektakl grany będzie łącznie 10 razy, zobaczy go około 1000 dzieci z Pabianickich Szkół Podstawowych i Przedszkoli. 

Jest to kolejne z działań projektu "Pabianicka EKOmoda, czysta zdrowa woda." współfinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. 

Spektakl-Podwodny świat 3 Spektakl-Podwodny świat 4

 

Spektakl-Podwodny świat 5 Spektakl-Podwodny świat 6

 

18060

22 września odbył się „Happening S.O.S. dla wody!” Działanie odbyło się w ramach projektu "Pabianicka EKOmoda, czysta zdrowa woda." współfinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Wydarzenie podzielone było na dwie części:

Pierwsza nad rzeką Dobrzynką:
Uczniowie Pabianickich Szkół Podstawowych i Przedszkoli (łącznie około 200 osób) mieli okazję przyjrzeć się próbkom wody, ocenić czy jest ona czysta. Krótki pokaz przygotował pan Mariusz Trzydel z Uniwersytetu Łódzkiego, który od wielu lat bada nasze okoliczne wody i to co się w nich znajduje. 

Druga część odbyła się na starym rynku:
Na rozpoczęcie zaśpiewała Paulina Suchcicka.
Zabawy taneczne i ruchowe rozgrzewające uczestników prowadziła Strefa Ruchu.
W międzyczasie na dzieci czekały konkursy i zabawy: ekologiczna krzyżówka i układanie giga puzzli, malowanie twarzy, zabawa pn. "SOMMELIER WODY":

 • 95 osób biorących udział w teście uznało, że smaczniejsza jest woda z kranu (oczywiście nie wiedząc, na jaka wodę oddają głos)
 • 15 osób uznało, że obie wody są jednakowo smaczne
 • 30 osób oddało głos na wodę z butelki

Łącznie odznakę "sommelier wody" otrzymało 140 osób; wynik testu-zabawy niezmiernie cieszy :) Na stoisku ZWiK jak zawsze czekała pyszna woda z sokiem lub ciepła herbatka.
Po tym wszyscy otrzymali balony z helem które równocześnie zostały wypuszczone w górę!
Na koniec odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na hasło: "Żyj ekologicznie"

 1. w kategorii PRZEDSZKOLA MIEJSKIE:
  • I miejsce - PM nr 14 - grupa IV za hasło: CZYSTE SERCE MASZ, GDY O CZYSTA WODĘ DBASZ"
  • II miejsce - PM nr 12 - grupa V za hasło: LANSUJ EKOMODĘ I OSZCZĘDZAJ WODĘ"
  • III miejsce - PM nr 14 - grupa II za hasło: O WODĘ I ŚRODOWISKO DBAM, BO TROSKLIWE SERCE MAM
 2. w kategorii SZKOŁY PODSTAWOWE (kl. I - III)
  • I miejsce - SP nr 15 - kl. Ia za hasło: PIJĘ WODĘ, BO JAK WIECIE, TO NAJZDROWSZY PŁYN NA ŚWIECIE"
  • II miejsce - SP nr 8 - kl. IIa za hasło: W RURACH CZYSTA WODA PŁYNIE, Z TEGO NASZE MIASTO SŁYNIE"
  • III miejsce - SP nr 17 - kl. IIIa za hasło: Z KRANU WODA - ZDROWIA DODA